Technické zařízení našich staveb

Nadčasové technologie

Naše projekty jsou vybaveny těmi nejmodernějšími nadčasovými technologiemi, které Vám usnadňuj život a mají velký vliv na ekologii staveb.

Vodní hospodářství

Smart technologie

Tepelné čerpadlo

Tepelným čerpadlem můžete vytápět, ohřívat vodu i chladit

Tepelné čerpadlo je univerzální a multifunkční řešení – tepelné čerpadlo především patří mezi univerzální řešení, kdy se nemusíte omezovat s ohledem na typ stavby.

Nízké provozní náklady – 75 % elektřiny získává z okolí a jen 25 % bere ze sítě, oproti elektrokotli ušetříte až 75% nákladů na vytápění.

Vysoký uživatelský komfort­

Tepelné čerpadlo se řadí mezi nejlevnější zdroje tepla, a úroveň nákladů na jeho provoz je srovnatelná s vytápěním hnědým uhlím nebo štěpkou. „Na rozdíl od těchto systémů je však provoz tepelného čerpadla naprosto bezúdržbový.

Typ kotle

elektrokotel

Tepelné čerpadlo 10 kW

Roční náklady na vytápění a ohřev TUV 37 500 Kč 16 000Kč
Roční úspora 21 500 Kč

FVE od společnosti E.ON

Příklad úspory elektřiny s FVE a virtuální baterií za 30 let:

 • spotřeba 5 000 kWh/rok (zhruba odpovídá jednomu rodinnému domu s vytápěním plynem)
 • současná cena elektřiny 4 Kč/kWh a růst ceny o 6% ročně (odpovídá historickému vývoji cen elektřiny)
 • vlastní spotřeba vyrobené elektřiny 70% (podmínka dotace) a 30% ukládáno do Virtuální baterie
 • v průběhu 30 let bude pravděpodobné nutné vyměnit střídač – cca 36 000 Kč (v současných cenách)

Virtuální baterie

Co je to virtuální baterie a jak funguje?

 • Virtuální baterie umožňuje „skladovat“ elektřinu vyrobenou v domácí solární elektrárně.
 • Díky virtuální baterii nemusíte vlastnit drahý akumulátor, abyste svoji solární elektrárnu mohli provozovat co nejefektivněji. Rychleji se vám proto vrátí taky investice, kterou jste do elektrárny vložili.
 • Funguje na principu „skladování“ přebytečné elektřiny přímo v distribuční síti. Tuto elektřinu pak spotřebujete později.

ŘEŠENÍ S UKLÁDÁNÍM PŘEBYTEČNÉ ENERGIE DO VODY

 • Elektřina kterou nespotřebuji jde na ohřev vody – spouští se bojler.
 • Nižší pořizovací cena.
 • Snadná instalace (používáme stávající ohřívač vody).

ŘEŠENÍ S UKLÁDÁNÍM PŘEBYTEČNÉ ENERGIE DO FYZICKÉ BATERIE

 • Elektřina kterou nespotřebuji se ukládá do fyzické baterie.
 • Díky baterii je možné využít energii i když slunce nesvítí.
 • Možnost zálohy, při výpadku proudu.

VÝHODY A CENA

 • klient využije 100 % vyrobené energie, a tím maximalizuje svou úsporu za elektřinu
 • Virtuální baterie urychluje návratnost investice do solárního systému.
 • klient má k dispozici webové rozhraní, kde najde informace o využití Virtuální baterie (kolik systém vyrábí elektřiny, jakou má domácnost spotřebu, z jakých zdrojů je tato spotřeba pokryta)
 • FVE je ideální investice s výnosností okolo 8-10% a vysokou návratností, která zhodnotí nemovitost, do roku 2021 je dotace z programu NZÚ.

Plynový kotel od E.ON

E.ON vstupuje na trh s vlastním produktem pod značkou E.ON

 • Dodávka a montáž tepelné techniky s možností vyřízení dotačních programů KD x NZÚ
 • Kontrola plynového kotle v rámci služby Servis kotlů
 • Nabídka vybraných produktů pro nové zákazníky k montáži TT – Komplet plyn, komplet elektřina

EKOLOGICKÉ VODNÍ HOSPODÁŘSTVÍ

V souvislosti s aktuálním i budoucím nedostatkem pitné i užitkové vody, Vám nabízíme možnosti využití šedých vod pro plnohodnotné využití v rodinném domě. Prohlédněte si možnosti, které Vám nabízíme.

Čistírny dešťových a odpadních vod

Se zvyšující se cenou pitné vody je znovuvyužití vody stále důležitější. Úsporná a k životnímu prostředí šetrná technologie, pomocí systému AS-GW, je velice nenáročná na spotřebu energie a nezávislá na klimatických podmínkách.

AS-GW/AQUALOOP jsou kompaktní čistírny šedých vod jak pro rodinné domy a bytové domy. Velikostní řady čistíren jsou od 4 až po 144 EO. Jedná se typové prvky, které jsou výhodně kombinovatelné a tím pádem vhodné jak pro novostavby, tak i pro rekonstrukce. Dostupné ve 2 variantách – nadzemní a podzemní.

Nádrže na dešťovou vodu AS-REWA

AS-REWA je podzemní nádrž na vodu, která umožňuje komplexní řešení akumulace a využití dešťových vod. Primárně slouží k zachycení srážkové vody z okapů, ale podle potřeby může být využita i k recyklaci dešťové vody v domácnosti nebo na kropení zahrady. Akumulační nádrže lze použít také na regulovaný odtok dešťové vody z pozemku, který požadují předpisy.

Plastové nádrže na dešťovou vodu AS-REWA

Plastové nádrže na dešťovou vodu AS-MONA jsou staticky odolné, s dlouhou životností. Díky tomu, že jsou vyrobeny z jednoho kusu, nehrozí riziko závady na svárech, popraskání nebo netěsnosti.

Stavíte a přemýšlíte, jak ušetřit a přitom vytvořit dílo, které bude spolehlivě sloužit celá desetiletí? Pak u výběru plastové nádrže umístěné do země je třeba být přeci jen víc obezřetný než obvykle. Důvod je prostý – plasty v průběhu času snižují svoji pevnost, a tak je třeba i více předvídat.

Zařízení pro úpravu dešťové vody AS-RAINMAN

AS-RAINMAN představuje unikátní řešení pro všechny, kteří chtějí z dešťové vody zachycené ze střechy získat kvalitní čistou vodu se širokým využitím v rodinných domech, chatách či rekreačních chalupách. Vzhledem ke své koncepci je možné úpravnu vody AS-RAINMAN využít také pro úpravu vody z vrtů a studní.

Využití úpravny vody AS-RAINMAN

Protože dešťové mraky vznikají odpařováním, mohla by dešťová voda být teoreticky vodou destilovanou, tedy čistou bez rozpuštěných látek. Už v atmosféře ale dochází ke kontaktu této vody s různými chemickými látkami, stejně jako při průchodu atmosférou směrem k zemi a následně i na povrchu Země. To ale neznamená, že bychom z použití dešťové vody měli mít obavu – z výzkumů různých institucí vyplývá, že chemické znečištění srážkové vody leží vesměs na hranici limitů pro jakost pitné vody. Kvalita srážkových vod je tedy naprosto vyhovující pro splachování WC, praní prádla nebo zálivku.

Všechny činnosti, které v domácnosti provádíme, nevyžadují „placenou“ pitnou vodu. Využitím dešťové vody na praní, splachování WC nebo úklid můžeme významně ušetřit. Úspora ale není vše, co může dešťová voda nabídnout. Výhodou dešťové vody je i to, že je měkká. To znamená, že tolik nezanáší spotřebiče (např. pračku) a potrubí, protože nedochází k usazování vodního kamene.

Praní v dešťové vodě

Dešťová voda je velmi vhodná k praní prádla. Díky tomu, že je měkká, je potřeba menší množství pracího prášku. Ten se v ní dobře rozpouští a špína z prádla se lépe uvolňuje. Ušetříte také za změkčovadla a nemusíte se obávat vodního kamene. V oblastech, kde je tvrdá voda, příp. voda obsahující železo, mangan a jiné látky, se použití dešťové vody na praní přímo nabízí.

Při praní prádla v dešťové vodě se není čeho obávat. Kvalita dešťové vody sice může být různá, ale z výzkumů vyplývá, že počet bakteriálních zárodků v prádle vypraném v dešťové vodě byl srovnatelný s výsledky u prádla vypraného v pitné vodě. Množství bakteriálních zárodků totiž není ani tak závislé na kvalitě vody jako na míře znečištění špinavého prádla.

Provozní a monitorovací jednotka AS-RAINMASTER FAVORIT

Modely AS-RAINMASTER FAVORIT 20 a 40 jsou plně automatické provozní a monitorovací jednotky s čerpadlem, řídicí jednotkou a integrovaným systémem pro přepojení na pitnou vodu z řádu. Jednotka může být napojena na všechny spotřebiče vně i uvnitř budov, jako jsou například splachovací toalety, pračky, zavlažovací systémy nebo mycí linky, chladicí systémy a mnoho dalších zařízení.

Pokud není k dispozici dostatečné množství dešťové nebo šedé vody, zásobuje AS-RAINMASTER FAVORIT 20 a 40 spotřebiče pitnou vodou automaticky přes integrovanou akumulaci.

Retenční nádrže srážkových vod

Domácí retenční nádrž je velký zásobník na dešťovou vodu, který obvykle umožňuje uskladnit několik metrů krychlových vody. Retenční nádrže si u svého domu budují především majitelé větších zahrad. Protože nás ale nejspíš čekají častější a delší období sucha, budeme se s různými nádržemi na dvorech a zahradách domů setkávat stále častěji.

Do retenční nádrže bývají svedeny okapy z okolních střech, voda se před nádrží obvykle ještě filtruje. Pokud je ale střešní krytina domu v dobrém technickém stavu, není to ani nutné. Voda se díky podmínkám v podzemní nádrži (chlad, temno) příliš nekazí.

Příprava pro SMART HOME technologie

Koncept chytrého bydlení nabízí ovládání a propojení celé domácnosti – prakticky čehokoliv, co ovládat lze: řízení osvětlení, stínící technika, regulace vytápění/klimatizace či HVAC, zabezpečovací a přístupový systém, zábavní technika, domácí spotřebiče, zahradní, bazénová technika a další. Nespornou výhodou konceptu chytrého bydlení je, že umožňuje vytvořit řešení, které v sobě zahrnuje výběr právě takových technologií, jaké klient požaduje.

Máte dotaz? Rádi byste získali více informací?

Kontaktujte nás pomocí formuláře. Náš obchodní zástupce si s Vámi dohodne nezávaznou schůzku, kde bude prostor pro veškeré Vaše dotazy.